You are here

The basketball player of the year eventČESKÁ BASKETBALOVÁ FEDERACE
www.cbf.cz

The traditional gala event with the announcement of the best basketball players of the year.

15.8.2015 – Mariánské Lázně – historická budova Casina

Basketbalistou roku se v rámci slavnostního vyhlášení této ankety stal již potřetí Tomáš Satoranský, který tak obhájil loňské prvenství před navrátilcem z NBA Janem Veselým a třetím Pavlem Pumprlou.

V ženské kategorii pak Jana Veselá vystřídala na trůnu pro vládkyni českého basketbalu Evu Vítečkovou, druhé místo obsadila Alena Hanušová a třetí příčka patří Veronice Bortelové.

Svými hlasy o výsledcích ankety rozhodli trenéři a manažeři ligových klubů, přispěli oslovení odborníci i novináři, hráči a vedení ČBF.

Kromě hlavních kategorií byli v Mariánských Lázních vyhlášeni i další vítězové. Nejlepším basketbalistou 3x3 se stal Martin Gniadek a basketbalistkou Tereza Vorlová, nejlepším mladým hráčem byl zvolen Viktor Půlpán a mladou talentovanou hráčkou – pivotkou Aneta Mainclová.

O nové členy se rozrostla také Síň slávy ČBF, do které letos přistoupily Dana Ptáčková-Klimešová, Anna Kozmanová-Součková, Vlasta Vrbková-Mottlová a z mužů pak Milan Merkl, Jiří Růžička a Bohuslav Rylich.

Společenský večer završil atraktivní neformální pohodový i veselý program, kterému se s chutí věnovali všichni zúčastnění – viz fotodokumentace.

A všichni se již těšíme na příští ročník ankety, opět do Mariánských Lázní, a tak v roce 2016 na viděnou.


Created by TouchWARE, s.r.o.